Dlaczego paznokcie pięką w lampie?

Pamiętasz to uczucie gdy pierwszy raz włożyłaś paznokcie do lampy u swojej kosmetyczki?

W tym artykule dowiesz się dlaczego paznokcie pieką w lampie i jakie zjawisko to powoduje, z czego zbudowany jest żel na Twoich paznokciach, i czy to nieprzyjemne uczucie to wina Twojej kosmetyczki? Zapraszam do czytania 🙂

Zacznijmy od tego czym jest żel na Twoich paznokciach i z czego jest zbudowany:

Żel do utwardzania paznokci w lampie składa się z monomerów, polimerów, i fotoinicjatorów. Są to substancje, które nie są szkodliwe dla Twojego zdrowia.

Pod wpływem światła lampy i fotoinicjatorów, między monomerami i polimerami zachodzi do reakcji której cząsteczki poruszają się i łączą z ogromną prędkością. Te pulsujące, zderzające się i ocierające o siebie cząsteczki wytwarzają ciepło, które odczuwalne jest jako pieczenie. Im więcej produktu tym więcej cząsteczek, które nagrzewają płytkę. To zjawisko nazywane jest polimeryzacją.

Czy wszystkie żele pieką?

Każdy żel posiada inny skład, wszystko zależy od tego ile mają w sobie wyzwalaczy znanej już nam polimeryzacji. Żel który ma ich więcej, wymaga słabszego światła, ale spowoduje to, że paznokcie będą bardziej łamliwe.

Ten żel, który zawiera mniej wyzwalaczy, będzie wymagać mocniejszego światła, dzięki czemu Twoje paznokcie będą dużo trwalsze.

Czy to wina stylistki paznokci?

Nie! Oczywiście, o ile Twoja stylistka dobrze przygotowała płytkę paznokcia. W przypadku braku wiedzy kosmetyczki, może ona zbyt mocno spiłować płytkę, a w ten sposób naruszy unerwione łożysko paznokcia i w konsekwencji będziesz odczuwać większe pieczenie.

Mam dla Ciebie radę !

Dobrym rozwiązaniem, na ograniczenie bólu podczas utwardzania paznokci w lampie u Twojej stylistki, będzie wyjęcie dłoni z lampy oraz ustawienie paznokci tylko w obrębie światła. Będziesz musiała chwilkę dłużej trzymać paznokcie pod lampą, lecz efekt pieczenia zmniejszy swoją intensywność.

Z taką wiedzą możesz sprawdzić swoją kosmetyczkę i następnym razem zapytać dlaczego odczuwasz pieczenie pod lampą. To elementarna wiedza, a zdarza się o niej zapominać. Choć nie powinno:)

Blog

Więcej artykułów znajdziesz na moim blogu!

Fanpage

Zapraszam Cię do dyskusji na fanpage’u mobilnego salonu Lalamido