Bezpieczna w sieci, jak nie dać sie nabrać?

Przedstawie Ci najprostszy sposób na sprawdzenie prawdziwości witryny internetowej, dzięki niemu staniesz się dużo bezpieczniejsza w sieci.
zielona kłódka
Dlaczego najważniejsza jest ZIELONA KŁÓDKA?
Największe firmy na świecie, banki, Google, Facebook. Wszystkie je łączy odpowiedzialność za nasze prywatne dane. Gdy gdzieś się rejestrujesz lub logujesz najważniejszym aspektem jest bezpieczeństwo Twoich prywatnych danych (Twoje imie, nazwisko, numer telefonu). Wspomniana zielona kłódka przy adresie internetowym informuje, że pomiędzy Tobą a stroną, połączenie internetowe jest zaszyfrowane… ale co to znaczy? W skrócie, że nikt między Wami nie może zobaczyć Twojego loginu i hasła.

Ale skąd wiadomo, że strona z zieloną kłódką jest prawdziwa?

I tutaj opiszę Ci w jaki sposób możesz taką strone rozróżnić. Zieloną kłódkę może stworzyć sobie każdy, wystarczy jedynie troche umiejętności informatycznych i można ją sobie stworzyć.. Więc w jaki sposób ocenić prawdziwość strony?
W każdej przeglądarce będziesz mogła podejrzeć nazwe firmy która wystawiła taki certyfikat, dzięki niemu zidentyfikujesz witryne! To bardzo proste, szybkie i wygodne a pozwoli Ci zaoszczędzić kłopotu. To jak to zrobić? Otóż:
Najpierw kliknij w zieloną kłódkę w Twojej przeglądarce, a później sztrzałkę żeby rozwinąć więcej informacji.
pierwszy krok
drugi krok
Porównajmy to teraz ze stroną PKO Banku Polskiego
bank pkobp
 Certyfikaty (zielone kłódki) są potwierdzane przez firmy informatyczne i zawsze wszystkie strony (przykadowego banku) będą potwierdzone przez te samą firme(dla naszego baku Unizeto Technologies S.A.), gdy certifikat nie będzie się zgadzał nie loguj się, nie podawaj żadnych danych.
Zawsze sprawdzaj kłódkę, gdy logujesz się do jakieś witryny.

A czego nie powinno się robić?

Nigdy, naprawdę nigdy nie podawaj żadnych informacji na stronach które nie mają zielonej kłódki. Wiele salonów kosmetycznych nie ma tych kłódek, a przez formularz kontaktowy zachęcają do podawania prywatnych danych. Poza tym rzadko kiedy sprawdzają swoją poczte, więc najlepszy sposobem jest zadzwonienie lub napisanie na facebook’u.
Mam nadzieję, że te kilka wartościowych informacji Ci pomogą!
A teraz chciałabym Cie poprosić o pozostawienie komentarza na facebook’owej stronie, Twoja opinia jest najważniejsza, dzięki niej będę mogła tworzyć ciekawsze posty! kliknij i przejdź do dyskusji