4 sposoby na młodsze dłonie

Mówią że w dłonie wpisany jest wiek, są naszymi wizytówkami! Każdego dnia poddawane są torturom – zmiana temperatury, czynniki drażniące jak płyny i proszki, a ze względu na małą ilość gruczołów łojowych, mogą liczyć tylko na naszą pomoc. Więc jak to zrobić?
To bardzo proste! Przedstawię Ci kilka sposobów na to żeby dłonie były delikatniejsze i zachwycały tym jak są zadbane.
To po pierwsze płatki owsiane! Co?! Płatki owsiane? Pewnie nie wierzysz 🙂 Ale tak, ze względu na swoje działanie przeciwzapalne wyciąg z owsa jest bardzo popularnym składnikiem produktów kosmetycznych do cery wrażliwej. Na podrażnione dłonie możesz zastosować maskę z płatków owsianych:
Potrzebujesz tylko trochę płatków owsianych i tłuste mleko. Szklanke płatków zalej gorącym mlekiem i gdy już będzie chłodniejsze nałóż na swoje dłonie jak krem. 30minut takiej kuracji raz w tygodniu może zdziałać naprawdę wiele!
Po drugie cytryna, na przebarwienia. Po co wydawać pieniądze na kremy, jak naturalne sposoby dają lepsze efekty! Aby rozjaśnić plamy na Twoich dłoniach nanieś na nie sok z cytryny, pozostaw na 15-20minut i spłucz. Innym dobrym pomysłem na wykorzystanie cytryny będzie dodanie soku z jej połówki do szklanki ciepłej wody. Gdy zanurzysz swoje paznokcie do takiego roztworu, po 15minutach Twoje paznokcie staną się czystsze i bielsze.
Trzecie – Oliwa z oliwek to cenne źródło kwasów tłuszczowych i witaminy E. Kwasy tłuszczowe są stosowane w najbezpieczniejszych kosmetykach. To nierozpuszczalne w wodzie, natomiast rozpuszczalne w organicznych rozpuszczalnikach związki. Ich niedobór może prowadzić do nadmiernego złuszczania się naskórka, skutkiem tego będzie szorstka i sucha skóra. Dlatego kąpiel z oliwy z oliwek pomoże zmiękczyć, odżywić, nawilżyć i wygładzić skórę. Taką kąpiel przygotujemy w bardzo prosty sposób, wystarczy że podgrzejesz 2 szklanki oliwy z oliwek. Gdy będzie ciepła wlejesz ją do miseczki i voilà! Później zanurz dłonie w oliwie i delikatnie wcieraj ją w skórę, po 20-30minutach osusz dłonie miękkim ręcznikiem papierowym.
 
Ostatni, ale bardzo przydatny i najszybszy to peeling kawowy. Dzięki takiemu zabiegowi pozbywamy się martwego naskórka z powierzchni ciała. Stosowany regularnie, opóźnia procesy starzenia się skóry, odmładza, przywraca zdrowy koloryt szarej i zmęczonej skórze. W jaki sposób go przygotować? Równie szybko i prosto jak poprzednie! Po wypiciu filiżanki kawy odsącz fusy i rozprowadź delikatnie na całej powierzchni dłoni. Masuj delikatnie przez kilka minut, żeby dokładnie usunąć martwy naskórek. Pamiętaj że fusy powinny być lekko ciepłe, nie gorące.
Mam nadzieję, że te kilka wartościowych informacji Ci pomogą!
A teraz chciałabym Cie poprosić o pozostawienie komentarza na facebook’owej stronie, Twoja opinia jest najważniejsza, dzięki niej będę mogła tworzyć ciekawsze posty! kliknij i przejdź do dyskusji